کد خبر : 198816
تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 تیر 1401 - 11:06

دانلود زیرنویس مستند White Savior: Racism in the American Church 2019

دانلود زیرنویس مستند White Savior: Racism in the American Church 2019

دانلود زیرنویس مستند White Savior: Racism in the American Church 2019 مستند Arecent که به بررسی چگونگی شکل گیری کلیسای ایالات متحده توسط نژادپرستی و برتری سفیدپوستان می پردازد، باید برای همه مسیحیان، به ویژه مسیحیان اروپایی تبار، اجباری شود. برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید زیرنویس مستند White Savior: Racism in the American Church

دانلود زیرنویس مستند White Savior: Racism in the American Church 2019 مستند Arecent که به بررسی چگونگی شکل گیری کلیسای ایالات متحده توسط نژادپرستی و برتری سفیدپوستان می پردازد، باید برای همه مسیحیان، به ویژه مسیحیان اروپایی تبار، اجباری شود.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس مستند White Savior: Racism in the American Church 2019 - بلو سابتایتل

زیرنویس مستند White Savior: Racism in the American Church 2019 “نجات سفید: نژادپرستی در کلیسای آمریکایی” چند ماه پیش منتشر شد، اما این مستند تا همین اواخر در رادار من قرار نگرفت. آمریکایی‌ها، به‌ویژه مسیحیان سفیدپوست، از تماشای این مستند در مورد ریشه‌های نژادپرستانه اعتقادی که آن‌قدر برایشان عزیز است سود می‌برند.

“نجات سفید” چهره هایی مانند کشیش لنی دانکن، پروفسور سونگ چان ره، نویسنده ژاکلین وودسون، کشیش بومی آمریکایی جیم بیر جاکوبز، نویسنده بازاندیشی در حبس جمعی، دومینیک گیلیارد، مورخ دکتر کریستال موتن، و دیگرانی که بینش و حکایت هایی درباره ایالات متحده ارائه می دهند را به نمایش می گذارد. پیوندهای آشفته و شرم آور مسیحیت با نژادپرستی.

“نجات سفید” به چندین فصل تقسیم شده است که هر فصل بر موضوع خاصی تمرکز دارد. به عنوان مثال، فصل اول می پرسد: “نژاد چیست؟”

بینندگان می آموزند که نژاد چیزی در کتاب مقدس نیست. کتاب مقدس بیشتر بر «مردم» و «ملت‌ها» تمرکز می‌کند، یا آن‌هایی که به جامعه عهد خدا تعلق دارند و آن‌هایی که نیستند. در حالی که کتاب مکاشفه یک چشم انداز آینده نگر از مردم «از هر قوم، قبیله، قوم و زبان» را ترسیم می کند که خدا را پرستش می کنند، رنگ پوست عاملی برای شناسایی قومیت نیست.

در “نجات سفید” می آموزیم که سفیدی و مسیحیت در پی پیروزی الیزابت کی در سال ۱۶۵۶ علیه استعمارگران ویرجینیا که به ناحق او و پسر شیرخوارش را به بردگی گرفته بودند، در هم تنیده شدند. کی با موفقیت استدلال کرد که مسیحیان غسل تعمید یافته، مانند خودش و پسرش را نمی‌توان به بردگی گرفت. با این حال، از آنجا که اقتصاد به شدت بر روی سیستم مزرعه متمرکز بود، به زودی به قانون تبدیل شد که حتی غسل تعمید نمی تواند آفریقایی ها را از بردگی نجات دهد. در واقع، هنگامی که نخبگان مسیحی سفیدپوست در دستکاری کتاب مقدس پیشرفت کردند، به این نتیجه رسیدند که خدا برده داری را فقط برای مردم آفریقا مقرر کرده است.

زیرنویس مستند White Savior: Racism in the American Church 2019 - بلو سابتایتل

زیرنویس White Savior: Racism in the American Church 2019 کرتیس پی. دی یانگ، نویسنده در کتاب «نجات سفید» می‌گوید: «آنچه ما دریافت کردیم یک شکل اروپایی از مسیحیت بود که با آنچه در صفحات کتاب مقدس می‌خوانید بسیار متفاوت بود.»

متأسفانه، ریشه‌های مسیحیت برتری‌گرای سفیدپوست همچنان در جوامع مسیحی امروزی، به شیوه‌های آگاهانه و ناخودآگاه، نفوذ می‌کند.

«وقتی در مورد الهیات غربی صحبت می کنیم، نمی گوییم که این در واقع الهیات سوئیسی یا الهیات آلمانی یا به طور خاص الهیات آمریکایی است. ما فقط می گوییم این الهیات است،” سونگ چان ره توضیح می دهد. ما الاهیات غربی را فقط با نامگذاری الهیات متمرکز می کنیم، و بقیه در حاشیه هستند: الهیات سیاه، الهیات زنانه، الهیات رهایی بخش. ما یک دیگری را ایجاد کرده ایم، زیرا می گوییم “شما هنجار نیستید.”

در فصل دیگری از مستند، ضد سیاه نمایی به منصه ظهور می رسد، همانطور که تاریخ تجدیدنظرطلب از ایالات متحده به عنوان یک ملت عادل و عادل نشان می دهد.

کشیش لنی دانکن به بینندگان می‌گوید: «اشتباه آمریکایی‌ها این است که معتقدند ما استثنایی و متفاوت هستیم». این کشوری است که بر پایه نسل کشی افراد مبتکر ساخته شده است، که کل اقتصاد بر پشت سیاه مردمی ساخته شده است که هرگز غرامت دریافت نکرده اند و به تقویت آن ساختارها و سیستم های نژادپرستانه به نفع خود ادامه داده است.»

زیرنویس  White Savior: Racism in the American Church 2019 - بلو سابتایتل

«نجات سفید» همچنین شامل فصلی در مورد محو صداهای بومیان آمریکا و تأثیر عمیق دکترین اکتشاف کلیسای کاتولیک روم بر تلاش‌های استعمار اروپایی و حتی حقوق مالکیت در ایالات متحده امروز است. همانطور که مسیحیان سفیدپوست از کتاب مقدس برای توجیه بردگی آمریکایی های آفریقایی تبار استفاده کردند، از آن به عنوان ابزاری برای سرقت زمین و سرکوب مردم بومی نیز استفاده کردند. مسیحیان به اجبار تبدیل به بومیان آمریکایی شدند و فرزندان خود را از خانه هایشان بردند تا آنها را در مدارس شبانه روزی سفیدپوست آموزش دهند و در برخی موارد از آنها برای کار رایگان استفاده کنند.

تلاقی چیست؟ «نجات سفید» به این موضوع نیز می پردازد و پرده را از چگونگی نادیده انگاشتن جنبش حق رأی زنان در ابتدا به نیازهای زنان غیرسفیدپوست می زند. سوزان بی. آنتونی، فعال برجسته حقوق زنان، حتی به‌عنوان یک طرفدار الغا، دیدگاه‌های برتری‌گرایانه سفیدپوستان را بیان کرد. زنان سیاه‌پوست علاوه بر رقابت برای داشتن موقعیت برابر با زنان سفیدپوست، باید علیه تبعیض جنسیتی که از سوی رهبران مرد سیاه‌پوست با آن مواجه بودند، مبارزه کنند.

فصل دوم تا آخر مستند، «مسیحیت در سیاه و سفید»، نشان می‌دهد که چگونه مسیحیان سیاه‌پوست، مانند ریچارد آلن، علیه جداسازی در کلیساهای سفیدپوست موضع گرفتند. این رهبران سیاهپوست با رد تلاش‌های آنها، جنبش‌ها، فرقه‌ها و نهادهای مذهبی خود را تأسیس کردند. “نجات سفید” همچنین در این فصل نشان می دهد که چگونه مهاجرت بزرگ در توسعه کلان کلیساها نقش داشته است و چگونه اکثریت مسیحیان هنوز هم امروز یکشنبه صبح “تفکیک” را انتخاب می کنند.

“آیا مسیحیان سیاه و سفید می توانند نقاط مشترکی پیدا کنند؟” راوی نزدیک پایان مستند می پرسد. آیا می توان بر شکافی که بین ما ایجاد شده توسط نژادپرستی و برتری سفیدپوستان غلبه کرد؟

ممکن است وسوسه اشاره به تلاش های انجام شده در جهت آشتی نژادی باشد، اما، همانطور که مفسران مستند اشاره می کنند، هیچ صلح قبلی بین سفیدپوستان و آمریکایی های آفریقایی تبار در این کشور وجود نداشته است. درباره این موضوع است که «نجات سفید» نتیجه‌گیری می‌کند و بینندگان را قبل از یافتن راه‌هایی برای شفا، به موضوع نوحه -عمل تأمل و سوگواری در مورد زشتی گذشته و پیامدهای مداوم آن- اشاره می‌کند.

“نجات سفید” که تقریباً یک ساعت طول می کشد، توسط اسپارک هاوس توزیع و توسط ۱۵۱۷ Media تولید شده است. کارگردانی این فیلم توسط Ashe Jaafaru برعهده Aaron J. Christopher است که با لی فینکه دارای اعتبار نویسندگی است.

می‌توانید دی‌وی‌دی مستقل را در وب‌سایت Sparkhouse خریداری کنید یا آن را به صورت رایگان با Prime (یا به قیمت ۳.۹۹ دلار) در آمازون پخش کنید، مانند من. Sparkhouse همچنین یک برنامه درسی مرتبط با “White Savior” ارائه می دهد که می تواند برای هدایت گروه ها از طریق گفتگو در مورد نژاد مورد استفاده قرار گیرد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رپورتاژ آگهی برای افزایش رتبه سایت و برندینگ کسب و کار

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح